Ka sina võid kuulsaks saada :) .

Saad mulle pilt oma kassist aadressile DarkRose--@hotmail.com , ja ma panen sinu kassi pildi siia ülesse (A) , Nüüd pilti saatma :P ;

Kassi tõugudest lähemalt.

Siiami

Siiam on üks vanemaid kassitõuge maailmas ja tema päritoluga on seotud mitmeid legende. Kuni 19.sajandi lõpuni levisid Euroopas Siiami Kuningriigist (praeguse nimega Tai Kuningriik) tulnud rändurite jutud kuninglikest omapärase välimusega kassidest. Nimetatud kasside kasvatamine ja omamine oli kuningliku perekonna ja aristokraatia privileeg. See loom oli väärikas ja haruldane kingitus vähestele valitutele.Varasem teadaolev kirjalik allikas, mis kirjeldab siiameid nii sõnas kui pildis, „Cat-Book Poems“, pärineb linnast nimega Aydha, Taimaa muistsest pealinnast aastatel 1350-1767.Siiami kasside uhkus on ilusad sinised silmad. Karvastik on sile, läikiv, lühike. Külgedel, peapiirkonnas, käppadel ja sabal karv peab olema test tooni vastavalt värvusele.


Pärsia

Pärsia kassi iseloomustab eelkõige rahulik ja tasakaalukas loomus. Nad on suurepärased lemmikloomad: sõbralikud, kuulekad, kannatlikud… Ontlikud ja hästikasvatatud, samas elavad ja mänguhimulised, võimaluse korral ka krapsakad hiirekütid. Hõivatud ja ajahädas kassiperemehe seisukohast on "pärslastel" ainult üks pisike "puudus" - nende uhke pikakarvaline kasukas vajad igapäevast hoolikat sugemist.Pärsia kassid jagatakse värvi järgi 7 rühma. Kõige levitanud on "algupäraselt" valget ja helesinist värvi kasukaga kassid, aretajad on aga läbi aegade vaeva näinud hämmastavate värvitoonide loomuse - pärsia kasside maailm on tõesti erakordselt kirju ja värviline.Pärsia kass kohaneb ülihasti ja on truu kaaslane. Hästi väljaarenenud kassina pakub ta oma omanikule palju põõmu, muutes tuju paremaks ja päeva kaunimaks. Kaal on 3-5kg .


Kodukass

Kodukass on kõige levinum tõug maailmas , nende kaal jääb 2-5kg juurde . Kodukass on väga seltsiv kass . Kodukass on lastesõbralik , kuid ei kõlba näitusteks.


Exotic

Iseloomu poolest on exoticud nagu pärslasedki sõbralikud ja rahulikud, kuid väga mänguhimulised ja sobivad sõbralikult koosellu ka teiste kassitõugudega.Exotic pärslastest on mõnevõrra elavama iseloomuga.Kassi pesta soovitatakse 1-2 kuu järel, karva kuivatamine nõuab umbes tunni jagu aega. Tähtsaim on saada karv puhtaks ning rasvatuks, siis ei ole ohtu, et karv pulstuks. Väga tähtis on pesu järgne hoolikas kuivatamine.
Exotic kassidel on rahvusvaheliselt tunnustatud ligi 300 eri värvi. Värvirühmad on: ühevärvilised, valgelaigulised, hõbedased, suitsukarva ja maskiga e colour-pointid. Exoticust perelemmiku hooldamine koosneb samadest võtetest kui näituse kassidel, ehkki eelistatum on kassiga suhtlemine.


Burma

Burma tõug on pärit Kagu-Aasiast. Esimesed burma kassid olid hellitatud kloostrielanikud, seejärel hakati neid pidama rikastes peredes ning kuningakojas.Burma kass ei pirtsuta toiduga. Tal on hea tervis ning talle võiks anda musterema paberid - pesakonna 4-6 kassimaimu eest hoolitseb ta märkimisväärse andumusega.
Hoolimata raskekaalu tshempioni välimusest on neil suurepärane hüppevõime. Mängiv burma meenutab üheaegselt nii klouni kui ka akrobaati: keskendunud pilk, täpsed liigutused - ning kähara oravasaba uljal tüürimisel maandub ta karvapealt õigesse kohta.


Briti lühikarvaline

Briti lühikarvalisel on väga ilus, tihe, just kui plüüsist karv. Ta on suurt kasvu, tugeva kehaehituse, lühikeste jämedate käppade, suure ümara pea, hästi väljaarenenud põsesarnadega ning korrapäraste, teineteisest üsna kaugelasetsevate ümarate kõrvadega kass.
Briti lühikarvalist kassitõugu tutvustati esmakordselt maailmakuulsal kassinäitusel, mis toimus 1871. aastal Londonis Kristallpalees. Temast on saanud üks inglaste armastatumaid tõukasse, kuna "britlase" välimus ja iseloom vastab igati nende ettekujutusele tõelisest dzhentelmenist.


Birma

1919. aastal pandi paar birma kasse laeva, mis purjetas Prantsusmaale. Isane ei pidanud pikka reisi vastu, emane aga jõudis õnnelikult kohale ja tõi peagi pojad ilmale.Püha birma tõu loojate au kuulub prantslastele. See eksootiline kassitõug on sealsete kassikasvatajate ja -aretajate eriline uhkus. Prantsusmaal tunnustati neid ametlikult juba 1925. aastal. Paraku katkestas II maailmasõda eduka aretustöö. Ent juba 50. aastatel hakkas visa sugu kõikjal kiirelt levima. Tänaseks on jumalik tõud jõudnud ka Eestisse. Püha birma kass on tugeva kehaehitusega ümara peaga kass. Tal on "rooma" nina ja paksud põsed, laiad kõrvad, ümmargused sinised silmad, keskmise pikkusega kohev saba ning pikk, kuldselt läikiv siidine karv. kIisu koon, massiivsed käpad ja uhke saba on nagu siiamilgi tumedat karva, käpaotsad aga peenelt "kinnastatud" - ühtlaselt säravvalged.


Bengaali

Bengaali on väga elegantne ilus kass . Kass võib kaaluda 3-5 kg . Kass on kiire ja tugev ning väga osav jahipidaja . Kasse on eestist saada . Kassil on pikk saba , käpad ning kere .


Balinees

Kiire retsept, kuidas saada balineesi: võtke üks siiami kass, lisage kärbinahk ja suursugune tõug ongi valmis. Ehkki tegemist on kassikasvatajate naljaga, sisaldub selles terake tõtt. Ent balinees on märgatavalt erilisem kui lihtsalt pika siidse karvaga siiam. Balineesid suudavad jätta meelde kümnekonna sõna tähenduse, oskavad heade "psühholoogidena hinnata omaniku tuju ja seisundit. Nad on vaiksemad kui siiamid - tundub, et karv annab pehmust mitte ainult välimusele, vaid ka iseloomule. Neid elegantseid ja väärikaid kasse on kogu maailmas küllaltki vähe. Praegusel ajal Tartus kassikasvanduses "Bella Barus" elab väga ilus emane balinees, kellel on juba tsempioni tiitel.Balineesi sabaots näeb välja nagu jaanalinnu sulg, tagakäppasid ehitavad uhked "kalifeepüksid".


Ameerika lühikarvaline

Ameerika lühikarvalised on keskmist kasvu kassid, kaaluvad 3,5-7 kilogrammi. Ta on kergem ja kõhnem kui tema lähim sugulane Briti lühikarvaline. Ameerika lühikarvalistel on kalduvus ülekaalulisusele. Ameerika lühikarvalisi peetakse täisealiseks alates 3-4 aasta vanuselt, kui nad saavutavad tõule omase tõelise tugeva atleetliku mõõtme. Isased on tavaliselt suuremad kui emased. Neil on jõulised ja tugevad käpad. Nende karv on lühike, kuid kasukas on kareda tekstuuriga, paks, tihe ja tugev, et kaitseks neid külma, niiskuse ja pindmiste nahavigastuste eest.Ameerika lühikarvaline on kõige populaarsem kassitõug Ameerika Ühendriikides, mujal on ta üsna vähetuntud. Nad on õnnelikud nii toa- kui ka õuekassidena. Ameerika lühikarvalised on väga südamlikud ja neil ei esine käitumisprobleeme. Ta on konkreetne, enesekeskne ja rõõmsameelne, ka vaikne, iseseisev ja vaoshoitud. Oma leebe meeleolu tõttu on ta väga hea lemmikloom. Ta saab hästi läbi teiste pereliikmetega ja on suurepärane lemmik väikestele lastele. Nad saavad hästi läbi ka koertega.


Ameerika Curl

Ameerika Curl . Kaalub 3-5 kilogrammi.Ameerika Curl kassitõuge esineb nüüd nii pika- kui ka lühikarvalisena. Ameerika Curl on kassitõug, kellele on iseloomulikud ebatavalised kõrvad, mis on taha ja samas üksteisepoole suunatud ning rullis. Kõrvade längusolek on kolmeastmeline: kassid, kellel on kõrvad tahapoole kaardus (esimene aste), sobivad kõige paremini lemmikuteks; kassid, kelle kõrvad on rohkem sissepoole kaardus (teine aste), sobivad tõuaretuseks; ning kassid, kelle kõrvad on täiesti kaardus (kolmas aste), esinevad näitustel. Ta on jahipidamises kiire ja täpne.


Abessiinia

Abessiinia isane kass ! Abessiinia tõug on üks vanimaid teadaolevaid tõuge. Abessiinia kass on pärit Põhja-Aafrika kõrbeliivadelt, kus sobib ka tema karvkate ideaalselt peitevärvuseks. Esimesed tõukassid toodi Inglismaale Abessiiniast ehk praegusest Etioopiast 1860ndate lõpus ja 1882. aastal tunnustati seda tõugu ametlikult. 20. sajandi alguses oli abessiinlase tõug väljasuremisohus, kuid 1930ndatest alates hakkas tõug Ameerika Ühendriikides taas levima. Praeguseks on abessiinlane Põhja-Ameerika viie populaarseima kassitõu hulgas. Neid kasvatatakse ka Eestis. Kaalub 4-7,5 kilogrammi.